Announcement

Collapse
No announcement yet.

درمان یبوست شدید

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • درمان یبوست شدید

  هرچه این بیماری در مراحل اولیه تحت درمان قرار بگیرد ، درمان آن آسان تر و راحت تر می باشد و خود شخص با رعایت چند نکته ی ساده در منزل می تواند به راحتی آن را برطرف کند . ولی افرادی که شدتبیماری آنها افزایش می یابد و به یبوست حاد دچار می گردند به مداخلات پزشکی نیاز دارند و گاها هم ممکن است تحت عمل جراحی قرار بگیرند .

  یبوست شدید در مواقعی به وجود می آید که یبوست برای مدت زمان زیادی ادامه داشته و مزمن شده و تحت درمان قرار نگرفته است. به این ترتیب دفع مدفوع به مرور سخت تر می گردد و به جایی می رسد که دیگر روده ها قادر به دفع مدفوع نیستند و فرد به فوریت های اورژانسی نیاز دارد .
  در یبوست شدید ممکن است فرد با علائمی مانند دل درد ،نفخ ،بی اشتهایی ، تهوع ، درد معده و خونریزی از مقعد در اثر شقاق و بواسیر روبرو شود . برخی از موارد این مشکل شدید و حاد را می توان به وسیله ی درمان های خانگی برطرف کرد. رفع یبوست

  برای رفع یبوست روش های متعددی وجود دارد. این روش ها شامل تمامی روش های درمانی می باشد که در بالا به آن اشاره کردیم. برخی از این روش ها شامل اصلاح عادات تغذیه ای می شوند و برخی دیگر به سبک زندگی ما باز می گردد . در هر صورت به هنگام مواجه شدن با این مشکل گوارشی باید برای رفع آن سریعا اقدامات درمانی را آغاز کرد. برای آغازدرمان یبوست و رفع آن ابتدا باید عامل اصلی ایجاد آن را شناسایی کرد . همان طور که دیدید این مشکل می تواند در اثر عوامل متعددی ایجاد شوند . برخی از این عوامل به رفتارها و عادات زندگی ما بستگی دارد و برخی دیگر هم شامل بیماری های زمینه ای می شود . به همین دلیل درمان باید متناسب با زمینه ی ایجاد آن انتخاب شود . اگر به یبوست مبتلا هستید علت ایجاد کننده ی آن را مطالعه کنید و ببینید که مشکل کجاست؟
  • نوشیدن آب کافی: بسیاری از یبوست ها در اثر کم آبی بدن ایجاد می شوند . اگر به این بیماری مبتلا هستید روزانه ۸ الی ۹ لیوان آب بنوشید و نگذارید که بدن شما با کم آبی مواجه شود .
  • رژیم غذایی سرشار از فیبر: فیبر دشمن یبوست است . اگر به این مشکل گوارشی مبتلا هستید در رژیم غذایی روزانه ی خود منابع غنی از فیبر مانند میوه ها ، سبزیجات و غلات غنی شده قرار دهید .
  • ورزش: یکی از رازهای سلامتی ورزش کردن و فعالیت های بدنی روزانه است. انجام ورزش های منظم و سبک مانند پیاده روی روزانه و تحرک می تواند تا حد زیادی در درمان یبوست شما مفید باشد .
  • ملین های طبیعی: ملین های طبیعی مانند انجیر ، آلو ، زیتون ، توت فرنگی ، زردآلو ، گلابی ،سبوس ، خاکشیر و اسفرزه برای درمان یبوست بسیار موثرند.
  درمان یبوست و بررسی روش های درمان و رفع آن و همچنین رفع یبوست حاد و شدید، بررسی این مشکل در نوزادان و کودکان و بزرگسالان ، علت ابتلا و راه های پیشگیری
Working...
X