Announcement

Collapse
No announcement yet.

درمان بیماری هموروئید یا بواسیر چیست؟

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • درمان بیماری هموروئید یا بواسیر چیست؟

  برخی افراد به جای اقدام درمانی صحیح تحت نظر پزشک معالج مربوطه دست به اقدامات درمانی خودسرانه مانند مصرف انواع پمادهای گیاهی و شیمیایی بدون نسخه زده و یا در مواردی به درمان*های خانگی برای کنترل مشکل خود روی خواهند آورد. البته این روش*ها فقط جنبه حمایتی داشته و منجر به بهبود کامل فرد نشده و ممکن است فقط برای مدت کوتاهی علایم را در فرد کاهش دهد.اما این فروکش نمودن نشانه*ها دلیل بر بهبودی فرد و رهایی کامل از بیماری نبوده و دیر یا زود علایم به شکلی بدتری بروز خواهد کرد و باعث پیشرفت بیماری و آسیب بافتی ناحیه می*شود.

  اولین خط درمانی در مراحل ابتدایی ایجاد بیماری هموروئید درمان*های دارویی شیمیایی بوده اما در مراحل پیشرفته بیماری، انواع دیگر از درمان*ها چون روش*های رابربند، اشعه مادون قرمز و جراحی*های سنتی پیشنهاد خواهد شد. اما امروزه با پیشرفت علم و روی کار آمدن روش*های نوین جراحی با قابلیت انجام بدون درد و خونریزی و بدون عارضه و آسیب بافتی، دیگر نیازی به قرار گرفتن در معرض تیغ برنده جراحی و یا بستری شدن در محیط بیمارستانی و اقدامات مراقبتی سخت پس از درمان نیست.

  استفاده از اشعه لیزر در درمان بیماری*های مقعدی چون هموروئید مراحل درمان و بهبودی فرد را سریع و آسان نموده و به صورت سرپایی در محیط کلینیک تحت بی*حسی موضعی بدون نیاز به قرار گرفتن در معرض آسیب*های احتمالی داروهای بیهوشی و یا ابتلا به بیماری*های منتقل شونده از راه خونی و عفونت*های بیمارستانی امکان پذیر بوده و جای هیچ گونه نگرانی از جراحت سنگین جراحی و یا ایجاد زخم ماندگار در محل وجود ندارد.

  در درمان هموروئید با لیزر زائده برجسته بیرونی و یا عروق متورم خونریزی دهنده درونی بدون تحمل مشکلات ناشی از روش*های جراحی سنتی مهار شده و فرآیند درمانی بدون اضطرابی را برای فرد فرآهم می*کند. فرد می*تواند در همان روز مراجعه جهت جراحی طی یک الی دو ساعت تمامی مراحل درمانی خود را انجام داده و ترخیص شود.

  فرد می*تواند بدون نیاز به کمک اطرافیان به خانه بازگردد و فعالیت روزمره خود را همانند قبل بدون هیچ گونه مشکلی از سر گرفته و تغذیه عادی خود را داشته باشد. هر چند بهتر است برای جلوگیری از بازگشت بیماری تغییراتی اساسی در شیوه زندگی و تغذیه خود ایجاد کرده و از عوامل محرک بازگشت بیماری برای همیشه دوری کند.

  فرد در صورت رعایت اصول مراقبتی مربوط به تغذیه و شیوه زندگی با کمک روش جراحی لیزری صد در صد تضمینی درمان شده و از این بیماری به طور کامل رها خواهد شد. از طرفی این روش جراحی لیزری سرپایی نیازی به استراحت طولانی مدت و یا مطلق ندارد و فرد می*تواند بدون صرف کمترین زمان لازم از روز بعد از عمل به محل کار خود بازگشته و بدون مشکل به ادامه زندگی عادی خود بپردازد.

  کلام آخر، سهولت این روش درمانی در بهبود فرد است که به کار بردن کلمه جراحی را برای آن کمی بی*مفهوم می*کند. زیرا به صورت ناخود آگاه به کار بردن لغت جراحی یادآور سختی و دشواری*های جراحی*های سنتی با تیغ یا چاقو خواهد بود که فرد را دچار تشویش و اضطراب کرده و بهتر است برای روشهای نوین لیزری به کار برده نشود.

  زیرا اشعه لیزر می*تواند همانند یک چاقوی جراحی بدون درد و خونریزی عمل کرده و نه تنها آسیب به بافت سالم اطراف را محدود کند، بلکه با خاصیت فوق العاده خود منجر به ترمیم هم زمان عروق و اعصاب آسیب دیده در محل و تسریع روند بهبودی فرد در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت .

  به سایر روشهای درمانی شود. همین مزایای اثر بخش باعث شده تا این روش درمانی در جهان مورد استقبال بسیاری از بیماران و پزشکان قرار گرفته و رضایت خاطر افراد را به دنبال داشته باشد.
  دانستنی‌های بیماری هموروئید، تشخیص بیماری بواسیر یا هموروئید چگونه میسر می‌شود ؟ علل و نشانه های بیماری بواسیر چیست؟ راه درمان بیماری چیست؟

 • #2
  میتونید مطالب مرتبط و توی وبلاگ منم ببینید

  Comment

  Working...
  X